SARAJEVO - Službenici Federalne uprave policije, Centra kriminalističke policije Odjeljenja za borbu protiv upotreba droga, a po naredbi Tužilaštva Kantona Sarajevo uhapsili su danas šest osoba: E.Z., E.B., S.V., E.Ć., E.H. i A.S. zbog osnova sumnje da su počinili krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
''Utvrđeno je da je E.Z. organizator kriminalne grupe, a E.B., S.V., E.Ć., E.H. i A.S. postali pripadnici organizovane grupe te tako neovlašteno prodavali, nudili na prodaju, radi prodaje kupovali, posjedovali u prodaji ili kupovini opojne droge na području Kantona Sarajevo - potvrdio je Feni službenik za odnose s javnošću Tužilaštva KS-a Alem Hamzić.
S obzirom na to da akcija još traje tokom dana biće poznato više detalja, a sutra bi kriminalna grupa trebala biti predata Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.