U sarajevskom naselju Dobrinja proteklih dana, tvrde građani, neko truje nezbrinute pse, a federalni mediji objavili su stravične fotografije i snimke
Portalu "Radiosarajevo.ba" uznemirujuće fotografije i snimke je poslala čitateljka koja je svjedočila ovom gnusnom činu.
Kako ona za pomenuti portal tvrdi, radi se o namjernom prosipanju otrova u parkovima u naselju Dobrinja, od kojeg je već uginulo nekoliko pasa, i uličnih, ali i pasa koji imaju vlasnike.

"Proteklih dana pokušavamo se boriti za živote pasa koji su otrovani na ovoj lokaciji. Otrov, tačnije pužomor, našli smo u mesu na livadama i u parkovima gdje borave, ne samo psi nego i građani sa svojom djecom“, rekla je neimenovana čitateljka.
U MUP-u Kantona Sarajevo su rekli da u proteklim danima nije zaprimljena prijava po pitanju ovog slučaja ni u Operativnom centru MUP-a KS-a, ni i u PS Novi Grad.
Prema navodima čitateljke, Služba zadužena za odlaganje leševa ispred KJKP RAD naplatila je ovu uslugu građanima koji su prijavili slučaj, te portalu "Radiosarajevo.ba" dostavila račun kao dokaz.

Međutim, Mirza Ramić, portparol KJKP RAD tvrdi da ovo komunalno poduzeće nije zaprimilo nikakvu dojavu o preminulim psima.
Prema riječima čitateljke, otrov koji je posut po zelenim površinama, opasan je i po zdravlje ljudi te apeluje na sve građane da obrate pažnju kada borave u parkovima u ovom sarajevskom naselju.
Kao dokaz da je izvršeno trovanje pasa, ona je pomenutom portalu dostavila i nalaz veterinara koji potvrđuje njene navode.
Proteklih dana velika prašina digla se oko slučaja pobijenih pasa u opštini Kneževo. Više o tom slučaju pročitajte u odvojenoj vijesti na OVOM LINKU.