ŽIVINICE – Policija je u Živinicama u ponedjeljak oduzela dva vozila od nesavjesnih vozača.
Pripadnici Policijske stanice Živinice oduzeli su "Opel" kojim je upravljao F.A. (24) i "Ford" kojeg je vozio S.B. (30), obojica iz Živinica.
Iz MUP-a Tuzlanskog kantona saopćeno je da je tokom izvršenih provjera u registru neplaćenih novčanih kazni utvrđeno da F. A. i S. B. imaju dug po osnovu više počinjenih prekršaja iz oblasti Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini, kao i da upravljaju vozilima bez položenog vozačkog ispita.
Policija će Općinskom sudu za prekršaje podnijeti zahtjeve za pokretanje prekršajnog postupka protiv F. A. i S. B.