BANJALUKA – Na području Centra javne bezbjednosti /CJB/ Banjaluka u prva tri mjeseca ove godine na putevima su poginula četiri pješaka, rečeno je Srni u banjalučkom CJB-u.
U istom vremenskom periodu bilo je 10 teže povrijeđenih pješaka, a 17 lakše, među kojima je troje djece.
Pripadnici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Banjaluka od danas do 18. aprila provodiće na području grada akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na odnos "pješak - vozač".
Akcija će biti provođena i od 23. do 30. aprila.
Iz CJB-a Banjaluka naglašavaju da će kontrolisati i kako pješaci poštuju saobraćajne propise.
Cilj akcije je povećanje bezbjednosti pješaka, ali i podsjećanje da poštivanjem saobraćajnih propisa i oprezom prilikom kretanja u saobraćaju u najvećoj mjeri doprinose svojoj bezbjednosti.