BANJALUKA - U nastavku suđenja optuženima za ubistvo biznismena Slaviše Krunića i njegovog pratioca Žarka Pavlovića, u banjalučkom Okružnom sudu rečeno je da video snimci sa kamera u blizini mjesta ubistva nisu izuzeti, kao i da radnik koji je izvukao Krunića iz izrešetanog auta nije sašlušan.
Za ovaj zločin koji se desio prije skoro šest godina optuženi su Benedi Đukanović, Emilio Baldo i Rodoljub Gajić.
Predsjednik sudskog vijeća Branimir Jukić rekao je da je neizuzimanje snimaka propust policije i tužilaštva, a kako je naveo Sud je pokušao doći do Željka Vadića koji je izvukao Krunića iz auta kako bi ga saslušali na okolnosti u kojem položaju je zatečen, ali on nije pronađen i saslušan.
"Vadića nismo mogli naći, kao da je u zemlju propao", rekao je Jukić navodeći da se u vezi s tim obraćao "Sektor Sekjuritiju".
Prema njegovim riječima, dosta dilema je već otklonjeno, a neophodno da se sazna u kojem položaju je Krunić bio u vozilu nakon što se desilo zločin.
On je najavio saslušanje Tamare Krunić, supruge ubijenog Krunića, ali i ponovno saslušanje vozača Gorana ilića, koji je tada ranjen.
Takođe je naveo da nisu izuzeti snimci sa kamera video nadzora ispred kuće niti onih koje postoje u blizini mjesta ubistva.
On je takođe istakao i da su se stvorili uslovi da se uradi 3D rekonstrukcija jer je za to resorno ministarstvo uplatilo avans.
Danas je saslušana i vještak hemijske struke Biljana Vasić-Dakić koja je po naredbi suda analizirala tragove na zrnu koje izvučeno iz noge ranjenog Ilića, a koje uočili vještaci balističari iz Centra za forenziku Federalne policije.
Naime, prema njihovom nalazu na tom hicu uočeni su tragovi vjerovatno sparušenog stakla.
Sa druge strane Vasić-Dakić u svom nalazu nije mogla da se izjasni o kakvoj tvari se radi a ona nije uočila tragove stakla.
Kako je navela, vidjela je samo plavičasto obojenje koje ju je asociralo na hemijske promjene.
Kako je navela nisu bili u mogućnosti da urade hemijsko vještačenje.
Budući da imaju oprečne nalaze zrno i tragovi nisu strugani i sačuvani su da se može izvšiti dodatno vještačenje.
Prema njenim riječima zrno je izvađeno iz tijela, a bilo je na vještačenju.
Kako je navela teorijski nije moguće da su tragovi na njemu mogli da se zadrže.
Na današnjem ročištu, sudija Jukić je rekao da će po prijedlogu odbrane Rodoljuba Gajića, Sud izdati naredbu za vještačenje telefona koji je koristio.
Vještačenjem će se utvrđivati komuniciranje sa Željkom Kovačevićem, koji je te noći ubijen ali i nekim od optuženih.
Podsjećamo da su prvostepenom presudom Đukanović i Gajić bili su osuđeni na ukupno 60 godina zatvor, dok je Baldo oslobođen optužbi Đukanović je dobio 40, a Gajić, koji je bio radnik Krunićeve agencije "Sektor Sekjuriti" i čuvao suprugu i djecu ubijenog Krunića, osuđen je na 20 zatvora za pomaganje u zločinu.
Presudu je ukinuo Vrhovni sud Republike Srpske i slučaj vratio na novo suđenje.
Osim za ubistvo Krunića i Pavlovića pomenuti se terete i za ranjavanje vozač Gorana Ilića.
Krunić i Pavlović ubijeni su 22. aprila 2019. godine u Glamočanima kod Banjaluke.
Oni su usmrćeni u službenom džipu tojota na putu za Krunićevo porodično imanje.
Kako je navedeno u optužnici Đukanović i Baldo su organizovali zločin zajedno sa Željkom Kovačevićem, koji je nastradao u razmjeni vatre.
Đukanović i Kovačević su označeni kao direktni izvršioci zločina i kako je navedeno u optužnici oni su ispalili najmanje 36 hitaca na vozilo u blizini Krunićevog imanja.
Baldu tereti da je bio osmatrač i dojavljivač i da je javio kada je Krunićevo vozilo krenulo u zasjedu.
Gajića optužnica tereti da je Kovačeviću odavao informacije o kretanju i navikama Krunića kod kojeg je radio, kako bi mu zauzvrat Kovačević oprostio novčani dug.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.