TUZLA - Tuzlanski gimnazijalac Milan Prole (17) prekjuče oko tri sata brutalno je pretučen u Riminiju u Italiji, gdje je sa školskim drugovima prošle sedmice otputovao na ekskurziju.
Incident se dogodio na povratku iz diskoteke u hotel, a u tuči su, kako doznajemo, sudjelovali samo učenici Gimnazije "Meša Selimović". Neslužbeno nam je potvrđeno da je učenik Emir Pezerović (17) pretukao Prolu, dok su ga druga dva učenika čvrsto držala.
Sa razrednim starješinom povrijeđenih učenika Jasminom Nurkić nismo uspjeli stupiti u kontakt, ali nam je u porodici Prole rečeno da se radi o učenicima iz drugog odjeljenja tuzlanske gimnazije, dok o povodu nemaju informacija.
Prole je bio hospitalizovan u bolnici u Riminiju, gdje su konstatovali da ima dvostruki prelom vilice. Trebao je biti operisan, ali zbog nemogućnosti dolaska njegovih roditelja u Italiju, otpušten je iz bolnice. Juče su tuzlanski gimnazijalci, kako je bilo i planirano, krenuli u Veneciju, a njihov povratak u Tuzlu se očekuje danas poslijepodne.
"Šalje nam SMS poruke jer naš sin ne može da govori. Piše nam da ga ne boli, jer pije tablete protiv bolova. Samo da nam što prije dođe kući", kažu roditelji povrijeđenog Milana.
U porodici Prole kažu da su iznenađeni odlukom nastavnika da njihov sin nastavi putovanje i obilazak Italije i pored teških ozljeda. O daljim postupcima i eventualnoj privatnoj tužbi protiv nasilnog učenika će odlučiti nakon što se njihov sin vrati kući.
Sestra Emira Pezerovića nije željela da govori o incidentu u Italiji, a od nadležnih u Gimnaziji nismo uspjeli dobiti izjave.