PRIJEDOR - Prijedorska policija prekjuče je na informativni razgovor privela učenika prvog razreda prijedorske Mašinske škole D.B. iz sela Jelovac kod Prijedora, koji je u školu donio ručnu bombu M57 u namjeri da je preproda.
Bombu u džepu srednjoškolca prekjuče oko devet primijetio je njegov drug iz klupe, koji se potom iskrao iz učionice i cijeli slučaj prijavio policiji.
Direktor prijedorske Mašinske škole Zdravko Kovačević tvrdi da je bio iznenađen kada su mu u kancelariju ušla dva policajca, koji su tražili da pregledaju razred u kojem se nalazila bomba.
`Odmah sam otišao u to odjeljenje i iz razreda izveo učenika D.B. kod koga tada nismo pronašli bombu, ali su je policajci prilikom pretresa učionice pronašli u njegovoj jakni. Taj učenik je ponavljač i poznat je po agresivnom ponašanju i tučama koje izaziva po školi, ali ni slutili nismo da je u svoj razred mogao da donese bombu`, kazao je Kovačević, koji je odmah pozvao oca ovog maloljetnika.
`Nevjerovatno je da je i njegov otac mislio da njegov sin, koji je donio bombu u školu u namjeri da je preproda, nije učinio teži incident. A moglo se svašta dogoditi i na putu do škole jer učenik iz sela putuje autobusom i u samoj školi. Sva sreća pa je prisebnošću jednog od učenika, koji je slučaj prijavio policiji, tragedija izbjegnuta, jer da je bomba eksplodirala posljedice bi bile nesagledive`, kaže direktor ove škole.
On je za danas povodom ovog incidenta sazvao hitnu sjednicu nastavničkog vijeća na kojoj će biti predloženo isključenje iz škole učenika koji je donio bombu.
Kako se saznaje iz policije, maloljetni D.B. koji je juče u policiji u prisustvu oca dao izjavu, bombu u školu donio je u namjeri da je proda prijateljima po cijeni od desetak maraka. On je u svojoj izjavi naveo da je bombu kupio od nekog čovjeka u selu Jelovac kod Prijedora.
Policija je juče pretresla i porodičnu kuću u kojoj stanuje D.B, ali u cilju istrage nije saopšteno šta je u kući pronađeno.
Kovačević je pozvao pripadnike SJB Prijedor da povremeno u ovoj školi izvrše pretrese učenika.
`Siguran sam da se slične scene dešavaju i u drugim školama, ali se ne prijavljuju. U današnje vrijeme djeca u školu donose svašta od hladnog oružja do bombi i nije zgorega da se to na vrijeme provjerava da ne bi došlo do težih posljedica`, kazao je Kovačević.