SARAJEVO - Policija je uhapsila muškarca iz Vogošće čiji su inicijali A.O. zbog sumnje da je prošle sedmice u ovom sarajevskom naselju aktivirao eksplozivnu napravu, čime je počinio krivično djelo ugrožavanje bezbjednosti.
A.O. je uhapšen juče u 16.00 časova, a o tome je obaviješten tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo, saopšteno je danas iz kantonalnog MUP-a.
U Ulici igmanskoj u Vogošći 14. februara oko 22.00 časa aktivirana je eksplozivna naprava.
Tom prilikom nije bilo povrijeđenih lica, ali je došlo do oštećenja na stambenoj zgradi, poslovnom prostoru, kao i na više motornih vozila parkiranih u neposrednoj blizini.