PRIJEDOR - Lice čiji su inicijali S.K. /65/ iz Novog Grada uhapšeno je u policijskoj zasjedi u trenutku dok je uzimalo kovertu koju je oštećeni R.P. iz Novog Grada prethodno ostavio na dogovoreno mjesto.
Centar javne bezbjednosti /CJB/ Prijedor saopštio je danas da je osumnjičeni 24. avgusta prošle godine od oštećenog iznudio 2.000 evra, dok je 13. marta ove godine pokušao iznuditi 1.000 evra.
"Osumnjičeni je oštećenom licu upućivao pisma i pozive prijetećeg i uznemiravajućeg sadržaja u kojima je tražio da mu na određeno mjesto u Novom Gradu donese novac i prijetio uništavanjem imovine ukoliko ne postupi po traženom", navedeno je u saopštenju.
Policijski službenici su u saradnji sa postupajućim tužiocem u akciji kodnog naziva "Vampir" juče oko 8.50 časova u zasjedi u Ulici Kneza Lazara u Novom Gradu uhapsili osumnjičenog i nakon kriminalističke obrade na dalje postupanje predali ga Okružnom tužilaštvu Banjaluka.