SARAJEVO - Državljanin BiH čiji su inicijali E.P. uhapšen je na graničnom prelazu Dobrljin zbog sumnje da je krijumčario petoricu Pakistanaca, rekla je portparol Granične policije BiH Franka Vican.
Uhapšeni je u vozilu prevozio Pakistance, a kontrolisan je na prelazu Dobrljin na putnom pravcu Novi Grad-Bosanska Otoka.
Vicanova je navela da su uhapšenom privremeno oduzeti putničko vozilo, mobilni telefon sa SIM karticom, te 150 evra i 190 KM.
Ona je dodala da je E.P. saslušan, a potom otpušten iz službenih prostorija, dok su od državljana Pakistana uzete izjave i potom su upućeni u migrantski centar, prenosi "Avaz".