BIJELJINA Bijeljinska policija lišila je slobode S.P. (23), V.R. (18) i I.V. (21) zbog osnova sumnje da su izvršili 12 krivičnih djela teških krađa u preduzećima i privatnim objektima na području Bijeljine.
Dragomir Perić, portparol CJB Bijeljina, rekao je da su V.R., I.V. i S.P., koji se prije lišavanja slobode nalazio u bjekstvu iz Kazneno-popravnog doma u Foči, osumnjičeni da su izvršili više krivičnih djela teških krađa na području Bijeljine u periodu od 3. novembra do 12. decembra, između ostalog u STR `San`, STR `Alo-alo`, ST `Ratar kop`, STR `Brando promet` i u sedam privatnih kuća.
`Prilikom provale u kuće koristili su alat tzv. lomač, a iz objekta su odnosili razne predmete, alat, prehrambenu robu, razna pića`, naveo je Perić.
Istakao je da je vlasnicima pričinjena ukupna šteta od oko 20.000 KM.
CJB Bijeljina će, rekao je Perić, podnijeti protiv osumnjičenih izvještaj nadležnom bijeljinskom Okružnom tužilaštvu.
U fočanskom Kazneno-popravnom domu nismo uspjeli dobiti informaciju zbog čega se S.P. nalazi u ovoj ustanovi.