SARAJEVO - Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili su danas dvojicu muškaraca, osumnjičenih da su jutros opljačkali poslovnicu ''Rajfajzen'' banke u Ulici Azize Šaćirbegović, opština Novo Sarajevo.
"Oko 8.20 časova dva nepoznata maskirana lica ušla su u prostorije poslovnice banke i uz prijetnju pištoljem uzele nešto novca. Nije bilo povrijeđenih", rekao je portparol kantonalnog MUP-a Irfan Nefić.
On je potvrdio da su službenici Druge policijske uprave veoma brzo uhapsili dva lica za koje se sumnja da su pljačkaši banke, a pronađen je i ukradeni novac.
Portparol kantonalnog tužilaštva SarajevoJasmina Omićević izjavila je sarajevskim medijima da je riječ o 20.000 KM.