ISTOČNO SARAJEVO - Lopovi su opštini Istočna Ilidža, na lokalitetu Naklo, demontirali i ukrali željezni stub i trafo-stanicu koja se nalazila na njemu, pričinivši štetu od 17.000 KM, saopšteno je u srijedu iz Centra javne bezbjednosti Istočno Sarajevo.
Policijskoj stanici Istočno Sarajevo krađu je prijavila "Elektrodistribucija Pale", Radna jednica Istočno Sarajevo, u čijem su vlasništvu bili ukradeni stub i trafo-stanica.
Policija je uviđajem konstatovala da su nepoznati lopovi sa betonskog postolja demontirali rešetkasti željezni stub visine osam metara, na kojem se nalazila trafo-stanica. Prethodno su isključili struju na električnom rastavljaču, koji se nalazio u blizini otuđenog stuba.
Tačno vrijeme krađe za sada nije utvrđeno.