Hronika

Ukrali spise dobojskom sudu, pa ih ucjenjuju

N. Morača

DOBOJ - Nepoznati lopovi ucijenili su Osnovni sud u Doboju da im isplati veću sumu novca kao naknadu za vraćanje 40 spisa koji su ukradeni početkom januara ove godine, saznaju "Nezavisne".

U CJB Doboj potvrđeno je da su 9. januara ove godine lopovi u blizini zgrade Osnovnog suda ukrali golf 4, vlasništvo jedne od službenica ovog suda.

Vjerovatno ništa izuzev krađe ne bi ni bilo sporno da se u ukradenom golfu nije našao veći broj sudskih spisa protiv nekoliko desetina optuženih za razna krivična djela.

"Nezavisne" saznaju da je automobil bio u vlasništvu Snježane P., službenice koja je radila kao pomoćnik jednog od sudija u Osnovnom sudu Doboj.

Automobil je u trenutku krađe bio parkiran ispred robne kuće, a kada su ga lopovi ukrali, vjerovatno nisu ni znali šta se nalazilo u njemu", ispričao je juče izvor "Nezavisnih" blizak pravosuđu.

On je dodao da spisi predstavljaju neprocjenjivu vrijednost, jer se radi o originalnim dokumentima koji su se nalazili u radu kod sudije Joze Barišića.

"Nezavisne" saznaju da su u predmetima izjave svjedoka, te podaci koji su neophodni za sudski postupak.

U dobojskom Osnovnom sudu niti u CJB Doboj juče nisu željeli ni da potvrde niti da demantuju ovu informaciju.

Kratko su naveli da će detaljnije informacije o čitavom slučaju biti saopštene u narednim danima.

Najčitanije