Hronika

Uskoro nove informacije o Ratku

S. Karić

BANJALUKA - Stanislav Čađo, ministar unutrašnjih poslova RS, rekao je da MUP ovih dana očekuje određene informacije u slučaju četvorogodišnjeg Ratka Makarića iz sela Idžani u Potkozarju, koji je nestao prije više od mjesec dana, i za kojim policija i dalje intenzivno traga.

Nije, međutim, želio da otkriva detalje o informacijama koje policija očekuje.

`Ne bih išao u detalje zbog karaktera tih informacija. Očekujemo ih u naredna tri do četiri dana. Ovaj slučaj je za nas vrlo aktivan i na njemu se svakodnevno radi`, istakao je Čađo.

Policija RS je prije nekoliko dana zatražila od italijanskih vlasti da utvrde da li je dječak, koji je nedavno pronađen u jednom supermarketu na ulazu u italijanski grad Torino, Ratko Makarić. Dječak, koji liči na nestalog Ratka, pronađen je u supermarketu, ali nije utvrđeno ko ga je tamo doveo i ostavio. Italijanski mediji javljaju da je dječak slovenskog porijekla i da je dobrog zdravstvenog stanja. Policija RS je poslala italijanskim vlastima i fotografije nestalog Makarića, te očekuju odgovor od njih.

Ratko Makarić je posljednji put viđen 16. jula u selu Josipovići, kada je sa stricem otišao da napoji konje na potoku. U potragu za njim prvo su krenuli mještani, a potom i policija iz Potkozarja i Banjaluke. Broj policajaca, mještana i lovaca se iz dana u dan povećavao, a njima su se priključili i pripadnici vojske BiH. U potrazi je uključen i helikopter MUP-a RS, a potom i EUFOR-a, te hrvatska Gorska služba spasavanja. Međutim, dječak još nije nađen.

Najčitanije