Hronika

Usred dana opljačkana zgrada Nadbiskupskog ordinarijata vrhbosanskog

Usred dana opljačkana zgrada Nadbiskupskog ordinarijata vrhbosanskog
Foto: vrhbosanska-nadbiskupija.org | Usred dana opljačkana zgrada nadbiskupskog Ordinarijata vrhbosanskog

SARAJEVO - U zgradu nadbiskupskog Ordinarijata vrhbosanskog juče oko 11 sati provalio je za sada nepoznati počinilac, saopštila je Nadbiskupija vrhbosanska.

"Tom prigodom ušao je u nekoliko stanova koje koriste članovi Ordinarijata te je otuđio određenu količinu novca i osobnih stvari. Nadzorna kamera snimila je kako je u 11.04 napustio zgradu tako što je preskočio ulaznu kapiju", dodaje se u saopštenju.

O svemu je, naglašavaju, obaviješteno Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo čiji su radnici izišli na teren, napravili uviđaj te pogledali snimke s nadzornih kamera.

"Provala se dogodila prijepodnevnim satima u nedjelju u samom središtu grada kada je većina svećenika koji žive u Ordinarijatu bila na sv. Misama", istaknuto je u saopštenju.

Najčitanije