Hronika

Vasić: Šarić se ne krije u RS

Vasić: Šarić se ne krije u RS
Vasić: Šarić se ne krije u RS
N. Morača

BANJALUKA - MUP Republike Srpske nema informacija da se Darko Šarić, odbjegli narko-bos iz Crne Gore, skriva na području Srpske.

Ovo je danas za "Nezavisne" izjavio Gojko Vasić, direktor Policije RS, demantujući tako pisanje pojedinih srbijanskih medija o mjestu skrivanja pomenutog bjegunca.

"Ta mogućnost naravno postoji, ali mi nemamo takvih informacija, a i sumnjam da bi Šarić prelazio preko planina, a i da ga kojim slučajem prati nekakvo obezbjeđenje, već bi bio otkriven", rekao je Vasić.

Slučaj "Šarić" ponovo se zahuktava, a srbijanski mediji osim što navode da se odbjegli narko-bos najvjerovatnije krije u BiH, idu i korak dalje pa dodaju da će biti uhapšen u narednih desetak dana.

Neki srbijanski mediji pišu i da je Šarić u decembru prošle godine iz Južnoafričke Republike pobjegao u Švajcarsku, a zatim da "traži novu lokaciju u nekoj od zemalja regiona".

"Prema našim informacijama, Šarić nije u BiH, odnosno RS. Teško da bi se ovdje mogao sakriti, jer bi ga neko iz njegovog miljea za sitne pare izdao", rekao je Vasić.

Srbijanski mediji kao vrijeme "prebacivanja" Šarića u neku od zemalja u regionu ističu minuli period između novogodišnjih i božićnih praznika.

Kretanje Darka Šarića, kako navode ovi mediji, uz srpsku policiju i tajne službe, prati i američka Agencija za borbu protiv narkotika (DEA), kao i najmoćnije svjetske obavještajne agencije, tako da se očekuje da u nekom raskoraku bude uhvaćen i uhapšen.

Da Šarić ipak ima određenih veza u BiH, pokazuje i sudski proces koji se vodi protiv Zorana Ćopića, a koji je još ranije ocijenjen kao jedan od glavnih knjigovođa odbjeglog narko-bosa iz Crne Gore.

Vrhovni sud RS nedavno je ukinuo osuđujuću presudu Ćopiću, uz obrazloženje da materijalni dokazi poput snimljenih razgovora nisu dovoljni za presudu.

Najčitanije