Hronika

Vatra uništila kuću

S. Karić

BANJALUKA - Kuća Juraja Mataie u banjalučkom naselju Pobrđe uništena je u požaru koji je izbio u ponedjeljak pod još nepoznatim okolnostima.

U požaru niko nije povrijeđen, a istražioci vjeruju da je kuća namjerno zapaljena.

Mještani kažu da je požar izbio u poslijepodnevnim časovima i da u njoj nije bilo nikoga zbog čega su pozvali vatrogasce.

`Vatrogasci su dolazili i ugasili požar, ali je vjerovatno ostalo žara u kući pa je ubrzo polsije njihovog odlaska vatra ponovo buknula zbog čega su vatrogasci još jednom izašli na teren`, pričaju mještani.

Ističu da je vlasnik kuće Juraj Mataia umro prije nekoliko godina, a da su jedno vrijeme u njoj stanovale izbjeglice. Kasnije su, tvrde mještani, nasljednici Juraja Mataie kuću izdavali nepoznatim osobama.

`U kući su se često sakupljali Cigani, narkomani i druge nepoznate osobe. Nekada ih je znalo biti i po deset. Noću su dolazili i odlazili tako da niko ne zna koliko ih je tačno bilo u kući niti ko su`, priča jedan mještanin, koji je insistirao na anonimnosti.

Dodaje da je kuća bila zapuštena i da osobe koje u su njoj boravile nisu vodile računa o održavanju.

U Vatrogasnoj brigadi Banjaluka kazali su da je u požaru izgorio hodnik, soba i strop druge sobe, ali da ukupna materijalna šteta za sada nije poznata. Inspektori banjalučke policije izvršili su uviđaj u kući i istražuju okolnosti pod kojima je došlo do požara.

Najčitanije