Hronika

Veselku i Ivi Ragužu po tri godine zatvora

Veselku i Ivi Ragužu po tri godine zatvora
Veselku i Ivi Ragužu po tri godine zatvora
Fena

SARAJEVO - Apelaciono vijeće Suda BiH osudilo je nekadašnje pripadnike Hrvatskog vijeća odbrane Veselka i Ivu Raguža na po tri godine zatvora zbog zlostavljanja četvorice zatvorenika u logoru "Dretelj", kod Čapljine, 1993. godine.

Veselko i Ivo Raguž su proglašeni krivim da su prilikom ispitivanja četvorice zarobljenika udarali šakama i nogama, kao i da je Ivo Raguž jednom od njih prislonio šaku soli na ranu.

Raguži su prvostepenom presudom bili oslobođeni optužbi za zločine na području Stoca i Čapljine.

Apelaciono vijeće je djelimično ukinulo ovu presudu i obnovilo suđenje u dijelu koji se odnosi na zlostavljanje u "Dretelju".

S obzirom na to da su bili oslobođeni u prvostepenom postupku, na ovu presudu dozvoljena je žalba trećestepenom vijeću Sudu BiH, javio je BIRN.

Najčitanije