Hronika

Vlasnik auto-škole i član komisije iz Novog Grada "pali" zbog primanja mita

Vlasnik auto-škole i član komisije iz Novog Grada "pali" zbog primanja mita
Vlasnik auto-škole i član komisije iz Novog Grada "pali" zbog primanja mita
С

PRIJEDOR - Pripadnici Centra javne bezbjednosti /CJB/ Prijedor uhapsili su danas u Novom Gradu lica čiji su inicijali B.E. /60/ i R.K. /57/ zbog sumnje da su, kao vlasnik auto-škole iz ovog mjesta i član komisije za polaganje vozačkih ispita, od kandidata uzeli novac kako bi lakše položio vozački ispit, saopšteno je iz ovog centra.

B.E. je osumnjičen za krivično djelo trgovina uticajem, a R.K. za krivično djelo primanje mita.


"Nakon što su osumnjičeni od kandidata preuzeli obilježene novčanice, lišeni su slobode i privedeni u službene prostorije CJB Prijedor", navodi se u saopštenju.

U toku je kriminalistička obrada uhapšenih, a dalje mjere i radnje biće preduzimane po uputstvu Specijalnog tužilaštva Republike Srpske.

Hapšenje je izvršeno u saradanji sa Specijalnim tužilaštvom Srpske u akciji pod nazivom "Kandidat".

Najčitanije