Hronika

Vojinović, Erceg i Labotić u pritvoru

Vojinović, Erceg i Labotić u pritvoru
Vojinović, Erceg i Labotić u pritvoru
N. Dušanić

BANJALUKA - Vukašinu Vojinoviću, Nenadu Ercegu i Momčilu Labotiću juče je određen pritvor u trajanju od najduže mjesec dana zbog mogućnosti uticanja na svjedoke, rekla je Daniela Milovanović, sudija Posebnog odjeljenja za organizovani kriminal Okružnog suda u Banjaluci.

Banjalučka policija uhapsila je u ponedjeljak, po nalogu Specijalnog tužilaštva RS, Vojinovića, Ercega i Labotića zbog sumnje da su izvršili krivično djelo zloupotrebe službenog položaja.

`Sumnja se da su oni počinili krivično djelo zloupotrebe službenog položaja i ovlaštenja i to Erceg i Labotić kao izvršioci, a Vojinović kao pomagač`, kazala je Milovanovićeva.

Mahmut Švraka, zamjenik glavnog specijalnog tužioca RS, kazao je da su Vojinović, Erceg i Labotić prošle godine preuzeli određeno potraživanje koje je sudskom nagodbom prešlo u njihovo vlasništvo.

Vojinović je poznati biznismen iz Laktaša, vlasnik firmi `Milka` i `Kula`, a bio je poslanik SDS-a u Narodnoj skupštini RS.

Erceg je kao direktor ZZ `Potkozarje` bio uhapšen i krajem avgusta prošle godine po zahtjevu banjalučkog Okružnog tužilaštva. On je i tada bio osumnjičen za krivično djelo zloupotrebe službenog položaja. Erceg je, radi poravnanja duga od nešto više od 100.000 KM koji je `Potkozarje` imalo prema firmi `Agroineks`, dao zemlju u vrijednosti od milion KM. Pravu vrijednost zemlje umanjio je za nekoliko puta napravivši tako štetu `Potkozarju` u iznosu od 923.000 KM.

Najčitanije