TREBINJE- Pripadnici Centra javne bezbjednosti /CJB/ Trebinje su za prvih šest mjeseci ove godine oduzeli više od 160 kilograma marihuane, dok je za isti period prošle godine zaplijenjeno svega dva i po kilograma te droge, potvrdila je portparol CJB Rajna Parežanin.
Ona je novinarima rekla da je u prvoj polovini ove godine dokumentovano više izvještaja protiv 21 osumnjičenog za neovlaštenu proizvodnju i promet droge, dok je ovim izvještajima prošle godine u istom periodu bilo obuhvaćeno 26 lica.
Kako bi se ukazalo na štetnost i posljedice konzumiranja droge danas je policija građanima na Trgu slobode u centru grada, dijelila promotivni materijal.
Povodom 26.juna - Međunarodnog dana borbe protiv narkomanije, promotivni materijal dijelilo je i Udruženje građana "Viktorija", koja se bavi prevencijom i tretmanom zavisnosti.
Sanja Milanović, psiholog u Udruženju "Viktorija", kaže da je cilj ovakve akcije da podstakne javnost i prodube svijest građana koliko su bolesti zavisnosti ozbiljan problem današnjice, posebno među mladima.
Ona je istakla da se svakodnevno broj korisnika povećava, ali da se zbog njihove zaštite o broju ne može konkretno govoriti.
Akcija pod nazivom "Tražiš li cimera?!", osim u Trebinju, danas se provodi na području cijelog CJB Trebinje.