SARAJEVO Nepoznata osoba ili više njih zapalila je u ponedjeljak ujutro oko 4.15 automobil BMW, vlasništvo Raifaizen leasinga, koje korisi kikbokser Dženan Muminović, potvrđeno je juče u MUPu Kantona Sarajevo.
Prilikom uviđaja policija je sa više patrolnih vozila blokirala uže i šire područje, nakon čega su u Ulici Muhameda efendije Pandže uhapsili jednu osobu zbog osnova sumnje da se može dovesti u vezu sa izvršenjem ovog krivičnog djela.
Dragan Mioković, inspektor u MUP-u KS, kazao je da će osumnjičeni biti zadržan 24 sata, dok ne bude ustanovljeno da li je on zapalio Muminovićevo vozilo. Iako Mioković nije mogao otkriti identitet, pa ni inicijale osumnjičenog `dok se ne utvrdi da li je on izvršilac`, dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu Milutin Koprivica je kazao da je `osumnjičeni` nakon informativni razgovora u policiji pušten, jer je utvrđeno da se ne može dovesti u vezu s izvršenjem ovog krivičnog djela.
Prema informacijama iz policije, BMW je zapaljen ispred zgrade u kojoj stanuje Muminović, u Ulici Muhameda Hadžijahića do broja 48 u centru Sarajeva. U požaru je vozilo u potpunosti izgorjelo, a Muminović je juče izjavio da je vozilo posuto benzinom, a potom zapaljeno. Kazao je da ne zna ko mu je zapalio vozilo, te da ni na koga ne sumnja.
`Nikome ništa ne dugujem, niti sam u svađi s bilo kim. Živim sportskim životom i potpuno sam posvećen sportu. Auto su mi zapalili iz ljubomore i zavisti`, smatra Muminović, dodajući kako se nada da će policija profesionalno uraditi svoj dio posla i da će otkriti počinioca.