Hronika

Zapaljen jaguar trenera Čelika

Zapaljen jaguar trenera Čelika
Zapaljen jaguar trenera Čelika
Dragan SLADOJEVIĆ, Armin Mujkić

ZENICA - Mjesec dana nakon što su mu nepoznati počinioci vozilo marke jaguar polili kiselinom i pričinili veću štetu, trener Nogometnog kluba (NK) Čelik iz Zenice, Abdulah Ibraković, juče je i definitivno ostao bez svoga automobila.

Vandali su ovaj put otišli korak dalje i jaguar juče ujutru, oko jedan sat iza ponoći, kako se sumnja, polili benzinom, a potom zapalili. Automobil je bio parkiran ispod zgrade u kojoj tokom rada u Zenici živi lukavački trener.

"Oko jedan čas probudila me je jaka eksplozija. Nisam mogao ni naslutiti da se radi o mome vozilu. Pošteno radim, nikome se nisam zamjerio i ne znam kome ovo treba. Nadam se da će policija brzo reagovati i ovaj put pronaći počinioca", rekao je Ibraković.

Policija je obavila uviđaj. Kako saznajemo, tokom jučerašnjeg dana istražitelji su obavili razgovor sa nekoliko lica koja se eventualno mogu dovesti u vezu s ovim događajem.

Istražne radnje na ovom slučaju su u toku, uz angažovanje stručnjaka za protivpožarnu zaštitu.

Iz policije juče nisu željeli potvrditi da je požar na Ibrakovićevom vozilu podmetnut, ali sve ukazuje na to da je automobil zapaljen.

Jedan od dokaza koji ovu tvrdnju utemeljuje jeste i činjenica da je prije nešto više od mjesec dana nepoznato lice kiselinom polilo ovo vozilo. Tada je na njemu oštećena farba i napravljena materijalna šteta.

Osim napada na njegovu imovinu, trener zeničkog kluba od jula, kada je došao u NK Čelik, u dva navrata policiji je, saznajemo, prijavio da mu je prijećeno od nepoznatih lica.

"Ovo me neće pokolebati. Ostajem da radim i nadam se da ću sa Čelikom napraviti rezultat zbog kojeg sam došao. U međuvremenu, neka policija uradi što treba i privede one koji stoje iza ovih prijetnji", rekao je Abdulah Ibraković.

Najčitanije