JABLANICA - Nepoznate osobe zapalile su u nedjelju u Jablanici vozilo koje je u vlasništvu tamošnjeg Profesionalnog vatrogasnog društva, navodi MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona
Kako se navodi, 7. aprila u 13.30 sati, A.Đ. (34) iz Jablanice prijavio je PS Jablanica je više osoba zapalilo tmv marke Mercedes, koji je djelimično izgorjelo, vlasništvo PVD-a Jablanica.
Vozilo je bilo parkirano izvan kruga PVD Jablanica zbog neispravnosti.
O događaju je upoznata krim. policija i nadležni tužilaci te je izvršen uviđaj, prenosi Fena.