PELAGIĆEVO - Načelnik opštine Pelagićevo Simo Stakić prijavio je Policijskoj stanici u tom gradu da se na ulaznim vratima njegove novosagrađene kuće nalazi ručni bacač raketa, tzv. zolja.
On je slučaj policiji prijavio u ponedjeljak, a u toj kući Stakić ne živi.
Po prijavi, na lice mjesta su izašli pripadnici Policijske stanice i Civilne zaštite Pelagićevo, te su otklonili zolju.
Za sada je nepoznato da li je to uradilo jedno ili više lica, a utvrđeno je da je postavljanje zolje urađeno tokom vikenda.
O svemu je obaviješteno i Okružno tužilaštvo iz Doboja, po čijem nalogu Kriminalistička policija Policijske stanice Pelagićevo preduzima potrebne mjere na pronalasku izvršioca ili izvršilaca.
Od načelnika opštine juče nismo uspjeli dobiti izjavu jer se nalazi na službenom putu.
Stakić je inače na posljednjim lokalnim izborima pobijedio kao nezavisni kandidat, a prije toga obavljao je dužnost načelnika Odjeljenja za privredu, finansije i društvene djelatnosti u opštini Pelagićevo.