Pronalazak oko 300 ampula sa životinjskom krvlju na jednoj divljoj deponiji u blizini sela Peći duboko je uznemirio mještane ovog kraja.
Kamen sa srca pao je mnogima kada je, nakon laboratorijskog ispitivanja, ustanovljeno kako se radi o krvi koja nije zaražena virusima koji prenose životinjske bolesti. Ipak, postavlja se pitanje kako su ampule uopšte dospjele na ovu divlju deponiju, ko ih je bacio na ovo mjesto i zbog čega. Istragu o tome trenutno vode pripadnici policije i Kantonalnog tužilaštva. Prema nezvaničnim informacijama, radi se o uzorcima krvi životinja koji su ispitivani na zarazne bolesti u Veterinarskom institutu u Bihaću. Uzorci su uzeti od životinja u više općina ovog kantona te potom poslati na analizu. Istraga se vodi protiv nepoznatog počinioca, a njegov čin se karakterizira kao krivično djelo. Naime, uobičajena praksa u ovim slučajevima propisuje da se svi uzorci krvi neškodljivo uklanjaju uz pomoć rigoroznih metoda higijenske zaštite. Najčešće se spaljuju u specijalnim spalionicama, koje, međutim, ne postoje na području Unsko-sanskog kantona. I pomenuti slučaj je ponovo aktuelizirao problem brojnih divljih deponija koje postoje na ovim prostorima. Na njima se sve češće može pronaći sve i svašta, počevši od otpada animalnog porijekla do naoružanja i minsko-eksplozivnih sredstava zaostalih iz perioda rata. Neefikasnost nadležnih institucija koje su zadužene za ovo pitanje te nepostojanje ekološke svijesti kod ogromnog broja građana sve nas mogu skupo koštati u budućnosti.