Od toliko mladog, poštenog i obrazovanog svijeta u BiH institucije ove nazovimo države javnim pozivom za preplaćen posao traže prestupnike i nasilnike.
Institucionalnim bezobrazlucima nigdje kraja. Ponašaju se kao da je narod ove napaćene zemlje lud ili možda žele poslati poruku da za običnu sirotinju, raju u budžetu nema mjesta, jer je, ipak, to rezervisano za nekog drugog.
Ako objavljenim konkursom za posao u državnoj službi traže čovjeka koji je osuđen za nasilje u porodici, sa pravom se možemo zapitati šta je sljedeće. Ironija je i to što će taj nasilnik, ko god da bio, odlučivati o žalbama onih koji su nezadovoljni konkursnim procedurama ili onih koji se žale da je neko primljen preko "štele".
Zašto odmah u konkursu nisu naveli ime i prezime osobe za koju su raspisali taj konkurs, nego ovako samo maltretiraju one mlade, poštene i obrazovane ljude koje žive u zabludi da će ih neko zaposliti zbog njihove stručnosti.
Gdje su sad oni političari koji iz sveg glasa "trube" da je borba protiv kriminala i korupcije prioritet. Isti oni koji su isključivo na priči o toj borbi postali poslanici, odbornici i drugovi članovi agencija za borbu protiv korupcije. Ah, da, neće da se zamjere jer i oni treba da zaposle brata, sestru, sina, snahu....
Ne treba da nas začudi da tekst, odnosno uslov nekog budućeg konkursa za posao i platu od 3.000 KM glasi: "Da je kandidat pravosnažno osuđen za krivično djelo ratnog zločina počinjenog nad Srbima ili Bošnjacima ili Hrvatima. Ili da je kandidat sin, brat ili prijatelj političara tog i tog". Gdje živimo, sve je moguće!