Nezavisni stav

Blatnjava teretana

Biljana Savić

Teretana u prirodi, koja se nalazi na prostoru uz pješačku zonu između mosta Venecija i Rebrovačkog mosta, na desnoj obali rijeke Vrbas, nije ono čemu su se mnogobrojni banjalučki rekreativci nadali.

Naime, u zimskom periodu ovdje je nemoguće vježbati, jer su uslovi i više nego nehigijenski.

Oni koji koriste ovu prvu teretanu pod vedrim nebom kažu da je betonski pojas oko pojedinih sprava previše uzak, te da im pri izvođenju mnogih vježbi noge budu ni manje ni više nego u blatu i vodi. Složićete se, ne baš primamljivo, a još manje zdravo.

Kako smo samo srećni bili što ćemo svoje mišiće gibati uz šum Vrbasa, na otvorenom, besplatno… Nismo ni slutili šta će se desiti kad dođe jesen i zima, kad kiša i snijeg učine svoje na terenu koji i nije baš za neku pohvalu. Zašto su nadležni štedjeli na cementu prilikom pravljenja betona oko spornih sprava, samo oni znaju. Možda su htjeli očuvati što više zelene površine (mada sumnjam u baš toliko razvijenu ekološku svijest), a možda su bili finansijski ograničeni (što je redovan izgovor u ovakvim i sličnim situacijama). Možemo samo nagađati…

S druge strane, u Administrativnoj službi grada Banjaluka kažu da su upoznati sa problemom blata i vode na ovoj lokaciji, te da će početkom građevinske sezone naći adekvatno rješenje, kako bi rekreativci bili zadovoljni (ili bez blatnjavih i mokrih nogu).  Najavili su i izgradnju nove teretane u prirodi na Banj brdu, što je, opet, za svaku pohvalu. Samo se nadam da će biti bolje uređena od postojeće, bar što se tiče terena, jer nije baš zanimljivo poslije silnih vježbi i istezanja, prati patike i čarape od blata.

Najčitanije