Nezavisni stav

Bombaš

Dragan Sladojević

Zašto su policajci, tužioci i sudije dopustili da okorjeli kriminalac Emir Pajazetović bez ikakvog nadzora slobodno hoda Velikom Kladušom i baci bombu u krcatu diskoteku?

Nanio je ovaj bombaš desetinama svojih sugrađana fizičke, a vjerovatno i psihičke probleme, a zbog toga se, sudeći po dosadašnjoj praksi ovdašnjih policijskih agencija i pravosudnih institucija, niko neće isprsiti i odmjeriti mu "debelu" kaznu.

Ovaj kabadahija iza sebe ima više krivičnih djela nego razreda škole, a uprkos tome posjedovao je "kašikaru". Ovo je školski primjer nebrige nadležnih institucija. Rijetke su države u svijetu u kojima se ovako nešto može dogoditi.

U uređenim zemljama, kada se desi ovakav incident, nije rijedak slučaj da, na primjer, prvi čovjek nadležnog MUP-a u najmanju ruku ponudi ostavku.

Pajazetović, registrovani narkoman, osuđivani lopov i svima znan kao lokalni "žestoki momak", koji je i prije dvije godine bacio bombu u ugostiteljski objekat, ovog puta mogao je nekoga ubiti.

Kao grom iz vedra neba cijelim regionom odzvonila je, putem medija, eksplozija koju je izazvao ovaj kavgadžija i svi su se s razlogom pitali da li će se njegovom drskom ponašanju ikada stati na kraj. 

Živi bili pa vidjeli - krvoproliće, koje je Pajazetović izazvao, uskoro će iščeznuti iz sjećanja mnogih, a kazna koju mu "odrežu" zgroziće većinu građana BiH kojima je stalo do pravde.

Plašim se da će se bombaš za koju godinu ponovo naći s pogrešne strane zakona, jer on, očigledno, ne razmišlja o tome da se kane svoje mračne prošlosti.

Najčitanije