Nezavisni stav

Čekajući pomoć

Dražen Remiković

Zbog opštine koja nije dostavila spiskove domaćinstava koja su raznesena prošlogodišnjim poplavama Vladi RS, ovi još nisu pustili pomoć koju su pripremili na račun.

Tako jadni ljudi na minus pet čekaju pomoć zbog proklete administracije koja ne može da se dogovori gdje će prvo pomoći, kome će više dati, šta će staviti u pakete.

Umjesto da se tamo mrznu zajedno sa njima na pola metra snijega, oni šalju jedan drugome pisma da se vidi "šta ćemo sa Ovima, znaš, ovi Poplavljeni". I sve to preko novina, da vidi "gospoda" iz grada kako se, eto, ove vlasti brinu za svoje ljude, kako im pomažu, kako će učiniti sve da im bude bolje.

A pitao bih njih kako bi im bilo kad bi pod pola metra snijega sjedjeli u kuhinji tri mjeseca i čekali da im neko iz opštine dobaci 500 KM. 500 maraka?! Ne znam uopšte šta će sa tih 500 maraka neko kome je nemilosrdna Sava zbrisala kuću i dvorište, neko ko ima troje djece i na njih pomoć od tri metra drva. Jedno dijete, jedan metar drva! Treba ponoviti hiljadu puta svaki dan ovu činjenicu, da ti ljudi tri mjeseca čekaju 500 maraka pomoći. A plate direktora 3.500 maraka mjesečno! Slovima: tri hiljade i pet stotina maraka mjesečno!! Neki su predlagali da od svojih plata odvoje po pet posto za poplavljene, pet posto svoje plate!! Za njihove plate se potroše stotine miliona mjesečno!! A za pomoć nema, jer se ne mogu precizno prebrojati svi ti silni ljudi koje su poplave uništile, pa ne može da se odredi koliko će para ko dobiti, da neko slučajno ne dobije više nego što zaslužuje!! Napravite konačno spiskove i pomozite ljudima! Odmah!

Najčitanije