Brutalno premlaćivanje trinaestogodišnje djevojčice kod Zvornika još jednom je ukazalo da su zakoni u ovoj zemlji truli i zreli za mijenjanje.
Nesretnu djevojčicu pretukao je godinu dana stariji dječak, koji je trenutno smješten na psihijatrijsku kliniku, a ubrzo ga očekuje povratak kući.
Policija i svi drugi uključeni u istragu uhvatili su se za glavu kada su shvatili da aktuelni Zakon o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku RS, kako mu glasi puno ime, gotovo i ne zna za nasilnike u ovoj dobi.
Zna, ali im, recimo, za ovakvo brutalno premlaćivanje propisuje kazne poput redovnog pohađanja škole i dobrotvornog rada?!
Eto tako, to dijete od 14 godina, kako ga vidi pomenuti zakon, pretuklo je djevojčicu izudaravši je predmetom po glavi toliko brutalno da je djevojčica dugo bila u nesvijesti.
Nema šta, nasilnik, pardon, dijete ne smije biti osuđivano, to nije u skladu sa evropskim standardima. Najbolje bi bilo da mu se svi izvinimo i kažemo mu: "Ma hajde, dešava se, idi ti pa se igraj sa drugarima."
I tako, osuđujemo pedofile na mizerne kazne, maloljetnim nasilnicima izričemo kaznu da redovno pohađaju školu. Ovo zadnje se zove kaznom?!! Evropo, mi smo spremni, šta čekaš?
Najgore je u ovoj zemlji izgleda biti normalan i tražiti nešto što je normalno.