Nezavisni stav

Evroliga stiže u Laktaše

Dušan Praštalo

Fenomenalnim partijama u dosadašnjem dijelu sezone ABA lige Igokea je oduševila sve košarkaške zaljubljenike na prostoru bivše Jugoslavije.

Region bruji o njihovim velikim pobjedama nad Partizanom, Cibonom, Crvenom zvezdom, Olimpijom..., a ako Aleksandrovčani i na preostalih osam utakmica u regularnom dijelu sezone budu jednako uspješni, na jesen će se u Laktašima igrati Evroliga. To bi, bez bilo kakve dileme, bio jedan od najvećih uspjeha bh. sporta u posljednjih nekoliko godina, jer su se u elitnom takmičenju do sada nadmetali samo rukometaši sarajevske Bosne. U košarci niko nije bio ni blizu, baš kao ni u fudbalu, odbojci...

Naravno, u redovima Igokee još niko neće da spominje nastup u Evroligi. Oprezni su svi, od igrača, preko članova stručnog štaba pa do članova Upravnog odbora, jer veoma dobro znaju da se u sportu preuranjena slavlja često "obijaju o glavu", pogotovo u ovako kvalitatnim takmičenjima kakva je regionalna liga, gdje izrazitih favorita nema i gdje svako svakoga može da pobijedi. "Igosi", iz istog razloga, ne žele ni da razmišljaju čak ni o plasmanu na fajnal-for, iako imaju tri pobjede više od beogradskih rivala Crvene zvezde i Partizana, te pet od Budućnosti, Radničkog, Cedevite i MZT-a.

Uzimajući u obzir to kako su igrali od početka sezone, niko ne sumnja da će igrači Igokee dati sve od sebe da ostvare najveći uspjeh u 40 godina dugoj istoriji kluba. Ali, za podvig zvani Evroliga biće im potrebna maksimalna koncentracija na preostalim gostovanjima kod Olimpije, MZT-a, Partizana i Cibone, te u okršajima u kojima će ugostiti Cedevitu, Zadar, Solnok i Krku.

Najčitanije