Prateći svih prethodnih godina rad izabranih zvaničnika, službenika i uposlenika iz sva tri naroda nekako smo, po logici stvari, navikli gledati konfrontacije i međusobne optužbe za sve i svašta, temeljene na osnovu političkih i ideoloških interesa, ali i nacionalnog bekgraunda.
Tako smo već naučili ko je partiota, a ko malo veći, ko je bio podrumaš, a ko je iz rata "izašao časno, s puškom u ruci". Naučili smo napamet i ko voli i poštuje ovu državu, a koga baš briga šta će biti s njim i kako će završiti.
Međutim, svaka takva priča, koja je često puka zamjena teza i skirivanje iza neznanja, kriminala i korupcije, postane deplasirana i apsurdna kada se dogodi skandal kakav je režirala Služba za zajedničke poslove institucija BiH. Dakle, vladina služba, uz to "patriotska", budžetski korisnik, prikopčan na državne jasle, čiji uposlenici ne moraju razmišljati hoće li naredni mjesec dobiti plaću. Baš ih briga, znaju da hoće, jer država i njena kasa, koja se puni mjesečnim "deranjem" svih nas, stoje iza njih! E ta i takva služba, naime, uz jutarnju i popodnevnu kaficu vladinim uposlenicima godinama distribuira kesice šećera s grbom BiH, simbolom državnosti i nezavisnosti svake zemlje, pa tako i naše. Oko 10.000 ministara, zamjenika, direktora agencija i ureda, raznih šefova, službenika i uposlenika, ispijajući svoje kafice bez po muke razderu grb države kojoj služe. Njih 10.000 puta prosječne dvije kafice na dan - 20.000 puta svakodnevnog kršenja Zakona o grbu BiH, što je, kako piše u samom zakonu, strogo kažnjivo djelo!
U ovom trenutku nije poznato koji je od dokonih direktora Službe bio toliko pametan i osmislio genijalni "promotivni" potez kojim je na najgori mogući način derogirao sveti državni simbol i načinio teško krivično djelo. U državi poput naše suludo je i očekivati da neko odgovara za skandal, ali nemojte nas, molim vas, više indoktrinirati pričama o patriotima i neprijateljima ove zemlje!