Nezavisni stav

Hronika Doboja

Sanja Čakarević

"Hronika Doboja", taj teror za moždane vijuge ne samo profesionalnim novinarima, nego i gledaocima, uspjela je da se dokopa opštinskog budžeta.

Lideri dobojskog SDS-a i opštine Doboj shvatili su da je emisija tog tipa idealno oružje u manipulaciji narodnim masama, koje će se, i gladne i žedne, diviti liku i djelu onih koji sa ekrana ne silaze iz dana u dan.

Finansijska reanimacija te emisije u vidu 690.000 KM novca svih građana opštine, pa i onih koji taj TV hibrid nisu gledali, omogućiće njenim kreatorima da se ponovo iživljavaju medijskim prostorom.

Apsurdnost postojanja emisije, koja je, sigurna sam, mimo svih pravila CRA, potvrđuje i činjenica da za "novinare" koji je pripremaju i prezentuju javnosti dolazak premijera RS, ministara u Vladi RS ili drugih zvaničnika nije medijski događaj, te ne zaslužuje mjesto u "Hronici Doboja".

Mjesta u jednočasovnom defileu opštinskih činovnika, aktivista i članova SDS-a nije bilo ni za koga ko ne želi reći da je sve sjajno, božanstveno i idealno u Doboju, u kojem, neko bi mogao pomisliti, teče med i mlijeko.

S obzirom na to da se na čelu "uređivačkog kolegijuma" nalazio samoproklamovani direktor nepostojeće TV Doboj, koji se prije emitovanja svake emisije konsultuje sa ljudima koji o novinarstvu znaju koliko i ja o nuklearnoj fizici, nije se moglo ni očekivati da emitovani prilozi budu istraživački ili socijalno angažovani.

Zato je pokušaj oživljavanja i finansiranja "Hronike Doboja" još jedan atak na profesionalno novinarstvo od strane onih koji sebe smatraju gospodarima dobojskog neba i zemlje.

Najčitanije