Na humanitarnom koncertu za prikupljanje pomoći za djecu iz sarajevskog doma "Bjelave", u kojem je nedavno izgorjelo šest beba, u sali koja prima oko 1.000 ljudi okupilo se jedva stotinak?!
A na koncertu su pjevali, između ostalih, Kemal Monteno i Goran Karan - provjerena imena koja Sarajlije vole i koja garantuju dobar provod.
Zašto je, onda, sala bila prazna? Da li je u pitanju loša ponuda (a nije) ili ljudi nisu željeli da daju novac u humanitarne svrhe, što je također teško povjerovati.
Pa šta je onda problem? Koncert nije bio dovoljno glasno najavljen! Kako drugačije objasniti da sami Karan ili Kemica svaki salu napune do kraja, a zajedno i u subotu uveče u humane svrhe jedva okupe stotinak ljudi?
Organizatori iz `Stela medije` su valjda smatrali da je dovoljna dobra namjera, a menadžeri pjevača koji su se pojavili na koncertu su shvatili da od ovog događaja za njih nema zarade, pa se nisu ni trudili da najave nastupe svojih štićenika!
Zakazali su i mediji, koji nisu dovoljno snažno promovirali koncert i njegove namjere. Ovo znači samo jedno - humanost više nije dobra reklama.
Pred koncert `Bijelog dugmeta`, od kojeg su svi dobro zaradili, grad je bio sedmicama oblijepljen plakatima, a menadžer koncerta je tih dana bio na svakoj televiziji.
Ovih dana s bilborda se smiješi Haris Džinović. Pitanje je koga je u stvari briga za humanizam i druge ljude? Na sahrani šeste bebe, koja je umrla nekoliko dana poslije požara u Domu `Bjelave`, nije bilo nikoga i to je čist dokaz da humanizam ovdje više ne živi. Sve za promociju ili pare.