Nova dopuna posljednjeg izvještaja Nadzornog odbora opštine Bijeljina za period juli - septembar 2007. godine, u kojem su konstatovani propusti opštinske administracije prilikom plaćanja obaveza iz 2006. godine iz budžeta u 2007. godini u iznosu od 2,4 miliona KM, ne može ostaviti ravnodušnim nijednog Bijeljinca.
Da li je to učinjeno u skladu sa zakonom ili ne? Pitaju se u Bijeljini mnogi, jer Nadzorni odbor svoj izvještaj radi po drugi put, te je vjerovatnoća da je u pitanju greška veoma mala! Danas će najveća rasprava na sjednici opštinskog parlamenta vjerovatno biti vezana upravo za ovaj negativni izvještaj Nadzornog odbora, koji skupštinska većina, sa SDS-om na čelu, nije ni prihvatila na prethodnoj sjednici već ga je vratila na doradu. Negativnosti uočene u dopuni izvještaja su neznatno manje, tako da će u Opštinskoj upravi Bijeljina sigurno posla biti za inspektore specijalizovane za privredni kriminal, odnosno zloupotrebu službenog položaja. Treba utvrditi ko je prekršio zakon, u kojoj mjeri zloupotrijebio službeni položaj i ko je odgovoran za uočene propuste, između ostalog da fakture od dana prijema u Administrativnu službu putuju po nekoliko mjeseci do Odjeljenja za finansije. Legitimitet utvrđenim nepravilnostima dao je i sam Milorad Sofrenić, načelnik Odjeljenja za finansije, koji je rekao da je realno stanje - prekoračenje do kojeg je došlo zbog obaveza iz 2006. a koje su plaćene u 2007. godini, u iznosu od 272.000 KM. Kaže da se od tog iznosa 200.000 KM odnosi isključivo na četiri vansudska poravnanja, na šta, kako je rekao, Opštinska uprava nije mogla ni uticati.