Nezavisni stav

Lokalno

Sanja Čakarević

"Misli lokalno, radi lokalno", to je glavna strategija dobojske opštinske vlasti, a očito i njen glavni domet.

"Ko nije sa nama, protiv nas je", parolu čelnika Doboja usvojili su i kvazinovinari, koji su se smjestili u fotelje Službe za informisanje, agencije ili preduzeća čiji je osnivač opština.

Upravo oni, angažovani i u lokalnim i regionalnim medijima, uvjeravaju Obrena Petrovića, načelnika opštine Doboj, (ali i druge funkcionere SDS) da su novinari entitetskih i državnih medija najveća opasnost.

Svojevremeno je među "sedmom silom" kružila anegdota o tome kako sekretarica načelnika opštine, da bi uštedjela njegovo dragocjeno vrijeme, svako jutro iz većine bh. štampe isiječe tekstove u kojima se tretiraju teme iz Doboja, kako bi ih Petrović pročitao. Sigurno mu na rano jutro "skoči pritisak" kada shvati da opet pišu o temama, na osnovu kojih će neko pomisliti da se loše stvari dešavaju samo u Doboju. Sigurno je da ima i pozitivnih primjera, ali o njima se često državni mediji ne obavještavaju, jer u opštini smatraju da su pozvani da određuju šta je medijski interesantno.  

Zato Petrović iznerviran za skupštinskom govornicom "dušebrižnim" medijima poručuje da imaju različite aršine, ali "sreća je što to građani vide"! Baš me zanima šta li građani vide kada maltretiraju svoje moždane vijuge i gledaju "Hroniku Doboja" na lokalnoj TV stanici. Vjerovatno su počašćeni izjavama načelnika Petrovića, koje eto državni mediji "ne smiju prenijeti"! Ne treba napominjati da u ovu TV stanicu ni muha ne može ući bez njegovog odobrenja i pristupnice vladajućoj partiji. Zato, sve dok istražni organi "kopaju" po opštinskoj dokumentaciji naš posao ima smisla, jer je pokrenuo akciju, što nam je na kraju i cilj!

Najčitanije