Nezavisni stav

Lovačka priča

Uroš Vukić

Da je kriminal ušao u sve pore društva, potvrđuje i činjenica da je novac koji pripada prnjavorskom lovačkom udruženju "Borik" završio na privatnom računu jednog od njihovih članova.

Lovci, članovi ovog udruženja, iako su od početka znali o čemu se radi, tek nedavno su odlučili da pokrenu cijeli slučaj, ali, sudeći po njihovim komentarima, već je kasno.

Novac je potrošen, odnosno podijeljen između tadašnjih rukovodilaca ovog udruženja, tako da će sve vjerovatno ostati na tome, mada ne bi trebalo jer u to nisu umiješani samo lovci.

Naime, novac, i to ukupno 64.118 KM, koliko je država na ime izuzimanja kuće za potrebe gradnje autoputa Banjaluka - Doboj isplatila na privatni račun, ne bi mogao završiti tamo bez potpisa Pravobranilaštva RS.

Ko je zastupao interese države u ovom slučaju? Kako je dozvolio da lovački novac ode na privatni račun? Koliko se on ili ona "ogradila" u svemu tome? To su samo neka od pitanja koje treba da pokrenu institucije sistema, ne zbog Lovačkog udruženja nego zbog svog digniteta.

Još jedan od razloga zbog kojeg treba istražiti cijeli slučaj jeste činjenica da su svi ti ljudi naoružani i u sukobu. Jedna struja u Udruženju, nezadovoljna posljednjim izbornim rezultatima, pokrenula je pitanje malverzacija u ovom društvu. Upućene su pogrdne riječi na račun donedavnih kolega i ako takva retorika nastavi da "živi", posljedice bi mogle biti mnogo veće.

Ova lovačka priča nažalost nije laž, tako da sve treba učiniti da se stvari istjeraju na čistac, jer istina, makar i lovcima, treba da bude prioritet.

Najčitanije