Ispostavi li se da su utemeljene sumnje prema kojima su Zdravko Miličević, bivši direktor Republičke uprave za igre na sreću, te Slaven Gostimirović, načelnik Pravne službe, umiješani u ilegalno kockanje na Internetu, još jednom će se pokazati da nije zalud sačinjena izreka koja glasi: "Riba smrdi od glave".
Za rubriku vjerovali ili ne je činjenica da je isti Miličević, prije svega nekoliko mjeseci, nakon što su uhapšene Anita Vrančić i Mirjana Jočić, inspektorke Uprave, izjavio kako je na njegovu inicijativu i pokrenuta čitava akcija.
Da li su bivši direktor i načelnik Pravne službe zaista zloupotrijebili svoj položaj, na kojem su inonako sticali mnogim radnicima nedostižne plate, pokazaće istraga Specijalnog tužilaštva RS.
Ukoliko odgovor bude potvrdan, javnost očekuje da njih dvojica budu što rigoroznije kažnjena, jer njihovog primjera treba da se sjete drugi koji, eventualno, pomisle na neku nelegalnu radnju.
Nije ovo, nažalost, jedan od rijetkih slučaja da zaposleni u javnim institucijama pokušaju da steknu više nego što to zakon dozvoljava. Podsjetiću, do sada su "pali" mnogi policajci, službenici...
Biće onih koji će kazati da su to, uglavnom, "sitne ribe", ali, u svakom slučaju, vrijeme je da se presiječe put svima onima koji se nelegalno bogate. Zašto dozvoliti da, dok krojačica zarađuje 350 maraka, oni, čiji se radni zadaci svode na grijanje fotelje, primaju višestruko više novca, a pritom se "omaste" i parama stečenim na, blago rečeno, mutan način?