Nezavisni stav

Mediji

Sanja Čakarević

Nakon dugogodišnjeg ignorisanja, usudiću se reći i diskriminacije pojedinih medija, neko ih se iz opštine Doboj iznenada i bez najave sjetio.

Dvije tabele i anketa koje treba da popune, a koje su im poslate iz Službe za informisanje, treba valjda da doprinesu poboljšanju odnosa sa lokalnom institucijom, koja je za mnoge sinonim medijske Bastilje.

Možda u dopisu koji je upućen predstavnicima "sedme sile" (mnogi od njih ne zaslužuju ovaj naziv) nema zlih namjera, ali tražiti od novinara da prebrojavaju tekstove i priloge je nevjerovatna drskost.

Ozbiljna Služba za informisanje svakodnevno prati štampane i elektronske medije, brižljivo sakuplja objavljene tekstove, analizira koliko u emisijama javnih emitera i komercijalnih televizija lokalna zajednica dobija prostora, te prati internet forume i društvene mreže.

S obzirom na to da je u Službi za informisanje opštine Doboj zaposlen javnosti nepoznat broj službenika, a tačan broj načelnikovih savjetnika za informisanje ima status državne tajne, predlažem da se svi koji su po raznim osnovama iz budžeta plaćeni, dohvate ovog ozbiljnog posla.

Na taj način će službenik za informisanje zaposliti kolege koje radno vrijeme provode po kafanama, na pauzi idu po mišljenje, a u emisijama i sutrašnjem broju novina redovno osvanu njihovi tekstovi i prilozi.

 Sudeći prema raspoloženju mojih kolega, zaposleni u Službi za informisanje neće imati mnogo posla, jer će većina njih finansijski zavisnih od opštine poslati "tačan zbir netačnih podataka".

Sumnjam da će se time nešto popraviti na dobojskom medijskom nebu, jer nije problem u službeniku za informisanje koji pokušava nešto da uradi, nego u lokalnim vlastodršcima koji još ne shvataju da se novinari ne moraju dijeliti na "naše" i "njihove", jer neki od njih su "ničiji".

Najčitanije