Raskid suradnje Kliničke bolnice (KB) Mostar sa "Dnevnim listom" može se u najmanju ruku protumačiti kao udarac ispod pojasa Uprave KB-a.
"Dnevni list" je, naime, objavio kako Vlada Republike Hrvatske ukida novčanu pomoć ovoj bolnici, te kako će zbog toga nova zgrada KB-a ostati nedovršena.
Tekst u "Dnevnom listu", ako je, po mišljenju KB Mostar, bio tendenciozan i izvan normi profesionalnog novinarstva, uprava pomenute bolnice ni u kojem slučaju nije smjela "prekinuti suradnju s tiskovinom", odnosno s njenim novinarima. KB Mostar nije privatna ustanova, nego javna i stoga je dužna davati informacije javnosti.
Bolnica je, naime, mogla da prekine suradnju s Miroslavom Rašićem, vlasnikom i glavnim urednikom "Dnevnog lista", a ne da sa pres-konferencije istjeruje novinara.
Bez obzira šta je stajalo u tekstu, Uprava KB Mostar, na čelu s prijateljem Dragana Čovića dr Antom Kvesićem, reagirala je potpuno neprimjereno demokratskom svijetu.
Novinar kao pojedinac u ovom slučaju nije ništa kriv, uostalom, tekst je potpisan imenom novinara, koji uopće ne postoji.
Očito je kako su u ovom slučaju i "Dnevni list" i Uprva KB-a dodatno bacili negativno svjetlo na inače časna zanimanja. Jer i jednima i drugima bi trebalo da vjerujemo.