Čini se kako u našoj zemlji više nikoga ne čudi svaka vrsta neodgovornosti prema bilo čemu. Inače, kako na drugi način objasniti "propadanje" gradilišta u Mostaru, gdje se urušio dio dvije gradske prometnice. I to u središtu grada, u neposrednoj blizini stambenih zgrada i dviju škola!?
Na mjestu gdje je nekada bio vrtić s velikom zelenom površinom, sada se gradi trgovački centar `MIK Company`. Gradnjom je predviđen podzemni parking, tako da su izvođači radova počeli kopati temelje dublje od 10 metara.
I upravo se tu javlja eklatantan primjer neodgovornosti bh. društva prema vlastitim građanima. Naime, izvođač radova nije uopće predvidio zaštitu iskopine! Kopajući temelje tržnog centra, radnici su pronašli debeli sloj ugljena, koji, navodno, prodaju po cijeni od 100 KM po toni. Iako takvo `trusno tlo` traži posebnu opreznost pri iskopavanju, mogućnost urušavanja gradilišta nikome nije pala na pamet. Davatelj dozvole za građenje nije se uopće oglasio, dok je naša redakcija za događaj saznala nakon poziva zabrinutih stanovnika obližnjih zgrada.
No, kako `riba smrdi od glave`, tako ni krivicu za ovaj incident ne treba samo prebacivati na izvođača radova, nego i na davatelja dozvole. Načelnik Odjela za urbanizam i gradnju grada Mostara Žarko Markić nije reagirao, iako se logično pretpostavljalo da će iskopavanja biti obustavljena dok se odron ne sanira i ne osigura od daljnjeg urušavanja.