Zbog čega je OHR danas pantljičara, metilj, politički parazit u tkivu BiH? Zato što je silom i nametanjima promijenio Dejtonski sporazum, kojim je zaustavljen rat i stvorena nova BiH.
Voljeli ih ili ne, Amerikancima morate skinuti kapu jer su te 1995. napravili nešto što Evropljani ne bi ni u sto godina: Izradili su sporazum koji su prihvatile sve tri strane, iako su svi ponešto izgubili. Srbi su izgubili nadu da će RS biti samostalna, a uz to i kojih 20 odsto teritorije koju su držali prije nego što se NATO uključio u rat. Bošnjački političari su morali progutati da će RS postojati, kao i činjenicu da BiH nikad neće biti centralizovana država, pod njihovom dominacijom. Hrvati su se morali pomiriti sa činjenicom da neće dobiti svoj entitet. Te 1995. nije bilo euforije, ali svi su to rješenje nekako prihvatili. I šta se onda desilo? Onda su krenule promjene tog istog sporazuma, i to tako da bi političko Sarajevo mirno potpisalo svaku notu svake nametnute odluke. Dakle, promijenjen je sporazum s kojim su se svi saglasili i nastao je nesporazum u korist samo jedne strane, a na očitu štetu svih ostalih. Srbi već šest godina glasno ukazuju na totalno (bez)pravno iživljavanje nad Dejtonom od strane Pedija i ostalih "ohaerovaca" na opšte zadovoljstvo Harisa i ostalih "sto posto Bosanaca". Hrvati su neko vrijeme spavali dok se nisu probudili i shvatili kuda stvari idu. Danas većina ljudi u međunarodnoj zajednici dobro zna da je problem u OHR-u, koji nikako ne želi da ode. Zato visoki predstavnik u ponedjeljak putuje u SAD. Priča je jednostavna: zločesti Srbi i Hrvati žele rasturiti BiH i, pazite ovo, Dejtonski sporazum (?!), zbog čega treba podržati visokog predstavnika u konačnom obračunu sa "rušiteljima" BiH. Alija Izetbegović je Dejtonski sporazum nazvao "gorkom pilulom s ljekovitim dejstvom". Pilula koju svi gutamo jeste gorka, a koliko je "ljekovita", svi odlično vidimo.