Kako su stvari krenule i koliko su se otele kontroli, pokazuje najnoviji "trend", da su ljudi u očajanju, spremni piti benzin, gorivo, petrolej ili kako god želite da ga nazovete, jer snalažljivi sumnjivi trgovci tvrde da je to u stvari lijek. Petrolej nije otrov, nego lijek, kažu oni!
Do sada smo bezbroj puta čuli kako soda bikarbona liječi bukvalno sve, a samo je treba razmutiti u malo vode piti tri dana zaredom, nakon toga piti limunadu nekoliko dana i karcinom nestaje kao rukom odnesen. Sličan postupak je sa jabukovim sirćetom, "tibetanskim gljivama" (ma šta to u stvari bilo) i raznoraznim travama, koje nakon duže i uporne upotrebe liječe i najteže bolesti.
Nakon toga na red su došli raznorazni "pripravci" koje samozvani ljekari "mućkaju" i prodaju očajnim ljudima kao lijek. Nedavno je jedan takav pripravak pod nazivom The Master Mineral Solution (MMS), bio veoma aktuelan na bh. tržištu, jer su prodavci tvrdili da liječi sidu, rak, autizam i mnoge druge bolesti, a na kraju se ispostavilo da je preparat u stvari sredstvo za dezinfekciju i izbjeljivanje!
Kada već povjerujete da ne postoji otrovniji proizvod, koji su ljudi spremni piti vjerujući da će se izliječiti, na red je došao petrolej. Da, pravi petrolej, koji su naše prabake koristile kao gorivo za fenjere, u vrijeme kada nije bilo struje, mi sada koristimo kao navodni lijek.
Iako su kontrole ovakvih stvari skoro nemoguće, jer se prodaja vrši putem interneta pa je teško ući u trag ovim vještim trgovcima, ipak bi trebalo da budu preduzete neke mjere da se ovakve pojave spriječe, jer dok u javnost stignu informacije da se najčešće radi o otrovima, veliki broj ljudi je već konzumirao ove preparate i nanio nesagledive posljedice svom zdravlju.
Najbrže i najsigurnije je da se o svakom prearatu koji namjeravate koristiti konsultujete sa svojim ljekarom.