Najavljeni rezovi u administraciji Republike Srpske, koje je prilikom preuzimanja dužnosti izrekao Milorad Dodik, predsjednik RS, su nasušna potreba.
Neophodni su iz više razloga... Činjenica je da su se državni službenici učahurili u svoje, za sadašnje prilike luksuzno opremljene kancelarije i smatraju skoro svi do jednog da građani treba da budu zadovoljni uslugama koje su u nekim institucijama, agencijama ili opštinama za svaku kritiku. Dovoljno je otići u bilo koju javnu instituciju i u roku od pet minuta naići ćete na nezadovoljnog građanina, koji već nekoliko puta dolazi na isti šalter, da kroz zube broji o još nekom dodatnom papiru ili uplatnici...
Administraciju ne jede, iako ona dobrano jede budžet, još jedan problem koji svakodnevno mori hiljade radnika - sigurna plata, radni staž i zdravstveno osiguranje. Takođe, nabaci se tu i poneka dnevnica na mjesečnom nivou koja je, eto, dovoljna da se pokrije jutarnja kafa, kutija cigareta, a bogami i obrok. Uhljebaši, kako ih zove obični narod, ne shvataju da su oni servis građana i da oni moraju da njima pruže usluge, ali ne one koje počinju riječima: "Šta 'oćeš? Jeste li nepismeni pa ne znate ispuniti to? Pobogu, čovječe, šta je vama? Zar ne znate čitati - pauza je".
Državni službenici moraju da shvate da, koliko god im bila udobna radna fotelja, lako je mogu zamijeniti spiskom nezaposlenih lica na evidenciji biro za zapošljavanje jer sječa je najavljena, a čiji šav će izdržati nož zavisi prvenstveno od radnih zasluga i udarničkih značaka.