Stara je i poznata izreka da "sit gladnog ne razumije". Osoba koja malo radi, nikad se ne znoji, a uredno prima više od 3.000 KM plaće, još urednije joj se izmiruju porezi i doprinosi, svaki dan na raspolaganju ima novi automobil, telefon i druge razne beneficije, koja gleda kako joj se djeca mirno školuju, koja se ne boji sutrašnjice, dobro je i lijepo ušuškana u lagodan život i zamagljen joj je vid prema onima koji žive suprotno.
Gore navedene beneficije ima svaki ministar/ica u zemlji, stoga im je teško razumjeti osobu koja ima od 0 do 300 maraka primanja na peteročlanu obitelj, koja, kad ima benzina, vozi automobil stariji od sebe, čija djeca nemaju za sendvič, a školuju se u najlošijoj odjeći i obući. Dakle, "sit gladna ne razumije", što svakodnevno dokazuju brojni radnici na cesti, a ministri na vlasti. Posljednjih dana mnogo se piše i priča i o "noćnom životu" županijskog ministra Esada Hume. Samo u HNŽ može se desiti da ministar iz pritvora ide na sastanak s radnicima "Granita". Neosporno je da ministar ima pravo na svoj privatni život izvan zgrade Vlade, i da, ako osjeća potrebu, može, naravno uz posljedice, narušavati i javni red i mir, te se i mlatiti s policijom. Međutim, odgovoran je za gladne i napaćene radnike "Granita" koji su ga kao spasitelja čekali pred Vladom, ranije najavili dolazak, a koji ga ne bi ni dočekali da ga je kojim slučajem policija zadržala sat duže. Uz onu gore "sit gladna ne razumije", valjalo bi ovdje dodati da "sit od sitosti bjesni, a gladni ne mogu od gladi". Županijsku ministricu poljoprivrede Vesnu Pinjuh ili federalnog resornog ministra Damira Ljubića nekako je do izbora i brigalo što je s radnicima "Šuma Herceg Bosne". Danas su u tehničkom mandatu, još koriste sve što lijepa država nudi, a ne zamaraju se mnogo s onim što jesu ili nisu učinili u zadnje četiri godine u svome resoru. Čekaju da ga predaju novim ministrima, koji će se iduće dvije godine ispočetka upoznavati s problematikom.