Na domaće auto-tržište prošle godine plasirano je blizu 15.000 novih automobila ili za trećinu više nego 2006. godine, što ukazuje na blago dizanje standarda, ali možda i više od toga, na sve značajniju potrošnju.
Prema nekim procjenama, rast auto-tržišta ne može se dovesti u vezu sa značajnijim ekonomskim bumom, već govori o trendu sve većeg zaduživanja stanovništva, iako i dalje relativno skromnom u odnosu na okruženje.
Većina dilera svjedoči da se veliki dio prodaje odnosi na vozila kupljena na kredit, i sve češće, lizing. U žestokoj bankarskoj konkurenciji, uslovi za kupovinu su sve povoljniji, a učešće na sve nižoj granici, pa je rast prodaje, manje-više očekivan.
Po nekim procjenama, na našem tržištu godišnje se može prodati i do 25.000 novih automobila. To je maksimum koji bi, prema realnim procjenama, mogli dostići za neke dvije ili tri godine. Ta cifra je i dalje značajno niža u odnosu na zemlje okruženja, pogotovo ako se poredimo sa Hrvatskom, koja je, sa tek malo većim brojem stanovnika, prošle godine "progutala" više od 84.000 novih vozila.
I pored toga, rast auto-tržišta ipak predstavlja dobru vijest. Ako zanemarimo dobre strane obnavljanja voznog parka, ova statistika nam bar ukazuje na kakav-takav rast standarda. A, to je uvijek dobra vijest.