E moj crni Orvele, pa ti ne znaš da su se tvoje prijetnje i tvoja fantaziranja obistinila! Evo ti Velike braće na svakom koraku, sve vrvi od teleekrana s kojih se svakih sat pušta "Dva minuta mržnje" da se Proli imaju čime zabavljati.
U svakoj emisiji "Velikog brata" se nude trule cigare i džin, svaka žena svoju djecu vaspitava da špijuniraju, što bolje nauče, brže će napredovati u Partiji. UDBA (kamere) na svakom koraku, policija misli prati sve mejlove, poruke, ljubavnih gugutanja ne smije ni biti, jer je to protivno svjetonazoru Omladinske lige protiv seksa, čije je osnivanje bio ovonedjeljni zadatak koji je Veliki brat naredio da se izvrši. Ako se neko ogriješi o ljubav prema "Velikom bratu", zna se šta mu slijedi.
Sa druge strane, promovišu se razna prava, pa se s teleekrana, pored mržnje, mogu čuti i borci za prava muškaraca, prava žena, prava pasa, mačaka. A ponajviše se čuju borci za prava svinja, koje su najugroženije i najodgovornije za prava ostalih. Svinje su "psi" čuvari ostalih životinja na "Farmi" (to su oni što ih Veliki brat odredi kao gazde za ovu nedjelju), ne dozvoljavaju da im se išta loše desi, sve je pod kontrolom. To se vidi i iz zakona, jer u svakom zakonu piše da su "sve životinje jednake, samo su svinje malo jednakije od drugih životinja". Čitave porodice, uljuljkane u tople domove, gledaju "Farmu" zadovoljno komentarišući, pa će je sutra prepričavati svojim kolegama, školskim drugovima, frizerkama...
Ostali narod, koji ne gleda "Farmu" i "Velikog brata", nisu po mjerilima današnjeg sistema vrijednosti, koji je poznatiji kao hot dog kultura. "Veliki brat" nije uspio do kraja, nisu svi obamrli. Ali će se potruditi. Ima svako da ga gleda. Orvele, proklet da si što si nam oči otvorio.