Nezavisni stav

Vlada vs. Urbanistički zavod

Uroš Vukić

Ministarstvo za prostorno uređenje građevinarstvo i ekologiju RS je Urbanističkom zavodu RS ukinulo dvije licence za obavljanje posla.

Ukinuta je licenca za izradu prostornih, urbanističkih i regulacionih planova, kao i ona za izradu tehničke dokumentacije za objekte visokogradnje.

Ministarstvo ovaj potez pravda nalazima inspekcije, koja tvrdi da Zavod nema kvalifikovanih radnika za ovaj posao, ali niko nije odgovorio na pitanje koliko dugo nema tih radnika i šta će biti s projektima koje je Urbanistički zavod RS radio bez kvalifikovane radne snage.

U Urbanističkom zavodu RS tvrde da se, iako je rješenje nezakonito, radi o svjesnom pritisku na sud, koji bi danas trebalo da donese odluku da li će ovaj zavod otići u stečaj ili ne.

Sve u svemu, na relaciji Urbanistički zavod RS - Vlada RS stvari odavno ne štimaju, jer prvi hoće da ga prodaju i, naravno, profitiraju, a drugima ne odgovara cijena.

U svemu tome niko ne poteže pitanja privatizacije Urbanističkog zavoda i na koji način je Jovan Vidović dobio kontrolni paket akcija ovako značajne institucije kao što je Zavod, kako je glasano na sjednicama Skupštine akcionara...

U svemu tome ispaštaju radnici koji mjesecima ne primaju plate.

Oni trpe pritiske od strane rukovodstva, dobijaju otkaze, pa ih vraćaju na posao...

Već skoro godinu i po obijaju pragove sindikata i ministarstava, u nadi da će im neko izaći u susret i sa nestrpljenjem željno iščekuju da im Vlada RS postane poslodavac.

Najčitanije